eXtracom

urzadzenia wielofunkcyjne

Urządzenia wielofunkcyjne

drukarki

Drukarki

urzadzenia produkcyjne

Urządzenia produkcyjne

promocja xerox

Aktualne promocje

Suvira Mirchandaniego z Pensylwanii obliczył, że rząd USA mógłby rocznie oszczędzić ponad 400 mln dolarów zmieniając w pismach urzędowych czcionkę Times New Roman na Garamond. 

 

Co Ty możesz zrobić, żeby drukować taniej?

 

jak drukować taniej

 

 

1.Zmniejsz jakość, włącz oszczędzanie tonera!

 

Większość drukarek ma możliwość zmniejszenia jakości wydruku, co pozwoli zaoszczędzić Ci od kilkunastu do kilkudziesięciu procent pojemności tonera. Dodatkowo, jeśli masz taką opcję  - włącz tryb oszczędzania toneru.

 

 2.Domyślnie czarno-białe

 

Nie wszystkie dokumenty, które drukujemy musimy posiadać w kolorze. Często w pośpiechu lub po prostu z braku uwagi drukujemy z użyciem wszystkich tonerów. Jako administrator możesz ustawić wydruk domyślny jako czarno-biały. Dzięki temu unikniesz pomyłek.

 

3. Za mała drukarka!

 

Mało wydajne urządzenia zwykle są dużo tańsze niż te przeznaczone do większych nakładów. Często możemy na nich drukować nawet więcej niż zakłada producent. Jednak trzeba na to spojrzeć z perspektywy wieloletniej. Warto zastanowić się nad zakupem droższego sprzętu drukującego, ponieważ już po okresie roku różnica w cenie zakupu może zwrócić się nam z nawiązką - za sprawą niższych kosztów eksploatacji na bardziej wydajnych urządzeniach.

 

4.Kolorowa czy czarno-biała?

 

Aktualne statystyki mówią, że 80% sprzętu drukującego sprzedawanego w Polsce to drukarki kolorowe. Niestety przez bardziej złożoną konstrukcję urządzeń kolorowych, wydruk czarno biały jest na nich droższych niż na laserach czarno-białych. Jednak czy warto płacić więcej za każdą wydrukowaną kartkę? Czy kolor jest Ci na pewno potrzebny? A może warto zakupić dodatkowe mniejsze urządzenie - tylko do wydruków kolorowych?

 

5.Papier


Drukuj obustronnie. Staraj się jak najlepiej wypełnić swoje dokumenty tak, aby zużyć jak najmniej papieru. Sprawdź, czy w dokumencie nie ma pustych stron. Zastanów się, czy jest ci potrzebna np. strona tytułowa. W ten sposób oszczędzasz nie tylko swoje pieniądze, ale również dbasz o środowisko.

 

6.Stwórz Profile użytkownikom

 

Wprowadzenie użytkowników umożliwi weryfikację pochodzenia wydruków. Zapobiega to sytuacjom w których pracownicy drukują swoje prywatne dokumenty bez zgody szefa, często w nadmiernych ilościach. Sama świadomość kontroli powoduje większą rozwagę przy wykorzystywaniu materiałów firmowych.

 

7.Podgląd wydruku

 

Przed ostatecznym kliknięciem przycisku DRUKUJ sprawdź, czy tekst jest dobrze sformatowany, czy jest w nim wszystko co chcesz zawrzeć. A może potrzebujesz tylko kilka wybranych stron, nie cały dokument (dotyczy np. excel)?  Jeśli jest to możliwe - zmniejsz marginesy w swoich dokumentach, co spowoduje powiększenie obszaru wydruku o kilka procent. Możesz również przygotować plik tak, aby na jednej kartce wydrukować kilka stron.

 

8.Zostań naszym partnerem w druku –

 

Podpisz umowę serwisową z naszą firmą. Zapewnimy Ci lepsze ceny materiałów, niż gdybyś robił to sam. Dodatkowo otrzymasz darmową dostawę w szybkim tempie oraz bezpłatny serwis w razie awarii - a to tylko niektóre z bonusów.

 

 

Źródła: 1

Autor: Maciej Gorzela